Sivas Altınyayla Yemekçilik

Yemek fabrikamız alışveriş merkezleri, bankalar, okullar – eğitim kurumları, hastaneler, fabrikalar başta olmak üzere özel firma ve şirketlere Sivas ‘ta catering hizmeti vermektedir. Birer lezzet ustası olan aşçılarımız tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmekte olan yemekler, günlük temizlik teftişi yapılarak %100 hijyenik mutfaklarımızda hazırlanmakta, sıcaklık durumu, nem oranı ve yemeğin türüne göre özel kaplarda saklanmaktadır.

Geçmişten günümüze insanoğlunun en temel ihtiyacı olan yemek aynı zamanda insan yaşamını ve sağlığını doğrudan etkileyen unsurların başında gelmektedir. Son yıllarda yüksek kâr hırsıyla canlanan yemek sektöründe ne yazık ki haksız rekabet ve yaşanan ekonomik krizler sonucu üretilen yemeğin kalitesi düşmüştür. Ülkemizde toplu yemek sektörü, büyük çoğunlukla gerekli hijyenik ve sağlıklı koşullar altında hizmet üretmemektedir.

Düğün hazırlıkları sırasında öne çıkan düğün süslemeleri, gelinlik, davetli listesi davetiyelerin dağıtılması gibi işler başarılı bir davet düzenlemek için en önemli noktalardan biri olan seçilen düğün yemeklerinin ne olacağı konusunu geri planda bırakabilir. Çoğu çift bilinen bir catering firması ya da düğün organizasyon şirketi ile anlaştıktan sonra tüm bu yemek seçimi işini onlara bırakmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta bazı yemeklerin baharatların düğün yemekleri için çok uygun olmasıyla beraber bazı seçimlerde yemeğin gölgede kalmasına neden olabilir.

Her düğün kendi içinde diğer tüm düğünlerden farklıdır. Bunun ana nedeni davet ettiğiniz konuklardır. Örneğin kültürel olarak çok karışık bir davetli listeniz varsa bazı kültürlerin bazı yemeklerden haz almadığını göz önünde bulundurmalısınız. Ülkemizde düzenlenen düğünlerde genellikle et, tavuk veya balık üçlüsünden ikisi ana yemek olarak sunulmaktadır. Vejetaryen konuklarınız olacaksa en az bir sebze yemeği alternatifini menünüzde bulundurmalısınız. Ağız kokusu yapabilecek soğan sarımsak gibi ağır kokulu içeriklerin yemeklerde kullanılmaması düğün yemekleri sırasında sıkça karşılaşılan durumlar olan misafirleri karşılarken öpüşmek, ailelerin konuklarla ve konukların birbirleriyle sohbetleri sırasında yakın durma anlarında yaşanabilecek sorunları önleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir